Překonali jste s akutní fází onemocnění Covid 19. Možná že jste se vrátili z nemocnice nebo jste “jen” leželi doma. Jste pořád unavení, nemůžete popadnout dech při menší námaze a bolí vás svaly? Vítejte v době postcovidové.
Vědci uvádějí, že výrazné problémy má po odeznění akutní fáze Covidu 19 zhruba 30% lidí, kteří Covid-19 prodělali. Z toho je 60 – 80% žen. Ještě se neví, proč mají víc potíže ženy. Ale čísla říkají že pokud onemocnění Covid 19 prodělalo v České republice více jak 3.000.000 lidí, trpí tzv. postcovidovým syndromem skoro jeden milion lidí.
Takže první dobrá zpráva. Nejste v tom sami. Druhá dobrá zpráva. Sami ovlivníte, aby vám zase bylo lépe.
Začněte plíce procvičovat co nejdříve. Pravidelné cvičení totiž může podle lékařů zabránit plicní fibróze a pozánětlivému ztuhnutí plic. Co to znamená?
Při plicní fibróze se na plicích se začnou vytvářet drobné jizvy a jemná plicní tkáň tuhne. Jde o trvalé poškození plic, kterému můžete zabránit.
Z tohoto důvodu posilujte svoje plíce správným dýcháním a zajistěte si čerstvý vzduch.
Právě jako příroda venku Hyla čistí vzduch propráním vodou. Proto dýcháte vzduch lehce navlhčený, jemně ionizovaný a vyčištěný od jemného prachu a alergenů.
Po prodělané nemoci Covid 19 je extrémně důležité vytvářet si doma optimální prostředí. Imunitu trénujte ,ale snažte se snížit riziko další infekce. Hylou při praní vzduchu stáhnete z domova aerosoly, plísně, pyly i alergeny.
Pokud i po mírném průběhu onemocnění Covid 19 máte dýchací potíže, nechte se vyšetřit odborníky a proberte s nimi způsob cvičení svých plic. Můžete si také stáhnout Návod na rehabilitační cvičení, který pro vás sestavili ve Fakultní nemocnici v Olomouci. Vezměte to jako příležitost naučit se dýchat správně a naplno.
Autor si sám prošel dýchacími potížemi, kvůli kterým hledal alternativu k medikamentům. Její přečtení vám ušetří bádání ve slepých uličkách.
Vyberte si jakékoli dýchací cvičení uvedené v závěru knihy. Slouží hlavně k tomu, abyste se mohli dobře nadechnout 25 000 krát denně, ne jen 15 minut ráno a večer.
Knihu si koupíte v našem eshopu včetně speciální prémie.
Kombinujte je s otužováním a výsledky se dostaví velmi rychle. Mě osobně velmi pomáhá. Úryvek je z knihy Wim Hoff Ledový muž:
WHM protokol: základní dechové cvičení
Než se pustíte do této dechové techniky, nezapomeňte na bdělost. Naslouchejte svému tělu a učte se ze signálů, které vám při cvičení posílají tělo a mysl. Využijte těchto signálů jako osobní zpětné vazby o dopadu cvičení na vaše tělo a mysl. Přizpůsobte si je tak, jak je potřeba, aby vám co nejlépe vyhovovali.
KROK 1 Posaďte se do meditační pozice nebo si lehněte, podle toho, co je pro vás pohodlnější, v klidném a bezpečném prostředí. Ujistěte se, že můžete volně bez jakéhokoli pocitu omezení roztáhnout plíce.
KROK 2 Zavřete oči a pokuste se vyčistit mysl. Uvědomte si svůj dech a snažte se s ním propojit. Třicetkrát až čtyřicetkrát se zhluboka nadechněte nosem či ústy. Naplňte si břicho a hruď až po hlavu. netlačte na výdech. Jen se uvolněte a nechte vzduch odejít. Hluboký nádech, uvolnění.
KROK 3 Po posledním výdechu nasajte ještě jednou vzduch do plic, plný objem, ale bez použití síly. Pak uvolněte vzduch a nechte ho odejít. Zadržte dech, dokud nepocítíte nutkání se znovu nadechnout. Toto nazýváme zádrž, nebo retenční fáze.
KROK 4 Jakmile pocítíte potřebu dýchat, zhluboka se nadechněte a zadržte dech na deset nebo patnáct sekund. Tomu se říká regenerační nádech.
KROK 5 Vydechněte a začněte další kolo. Hluboký nádech, volný výdech. Celý cyklus opakujte třikrát nebo čtyřikrát.
Jak vidíte, k tomu, aby jste svoje plíce perfektně procvičili nic nepotřebujete a netloustne se po tom. Dýcháním dodáváte energii do celého těla, tak se do toho pusťte. Doporučuji vám si knížku Wima Hoffa pořídit pořídit, návody jsou stručné, jasné a pomáhají.
Následující doporučení pomáhají i dětem s postcovidovým syndromem.
Právě jako příroda venku Hyla čistí vzduch propráním vodou. Proto dýcháte vzduch lehce navlhčený, jemně ionizovaný a vyčištěný od jemného prachu a alergenů.
Po prodělané nemoci Covid 19 je extrémně důležité vytvářet si doma optimální prostředí. Imunitu s trénujte ,ale snažte se snížit riziko další infekce. Hylou při praní vzduchu stáhnete z domova aerosoly, plísně, pyly i alergeny.
Jak nám nám říkají naši zákazníci, kteří si Hylu pořídili až po návratu z nemocnice:
Když jsme přišli domů, nedalo se dýchat. Směs čisticích prostředků a jemného prachu po úklidu klasickým vysavačem nám dráždila plíce. Právě v té chvíli jsme naplno ocenili, jak dokáže Hyla vytvořit zdravý domov, píší.
Ať už cvičíte rehabilitační cviky na podlaze, v sedě nebo ve stoji, víříte svým pohybem prach. Proto je dobré před cvičením uklidit.
S Hylou stačí na rychlý úklid deset minut. Přejedete klepačem koberec nebo podlahu, odsajete prach z poliček a květin kam dosáhnete. Zároveň si Hylou perete vzduch, takže cvičení je potom intenzivnější a účinnější.
První dechová cvičení klidně začněte dělat hned po probuzení. I z toho důvodu si hlídejte hygienu lůžkovin a matrace.
Pravidelným čištěním matrace Hylou omezíte rozvoj kolonií roztočů. Nebudete muset inhalovat jejich výkaly, které se při vašem pohybu v posteli z matrace uvolňují.
To je totiž příčina “těžkého” vzduchu v ložnici. Správný postup najdete v článku Jak si kdo ustele, tak si lehne . Ať už v posteli budete dělat jakékoli cvičení, bude se vám dobře dýchat.