Je jasné že viry tady s námi jsou a budou. Otázka je, jak velké budou mít jednotlivé druhy promo v médiích a jaké budou jejich reálné účinky. Evidentně dochází k promořování země a celé Evropy.
Takže nespoléhejte na stát, že vás ochrání, spoléhejte na sebe. Pro rozumné “soužití” s nemocí Covid 19 potřebujete následující informace a čistič vzduchu a prostoru Hyla.
Infikovaný prach Hyla jednoduchým způsobem odsaje a inaktivuje, takže ho nevdechnete. Úklidem pomocí Hyly vytvoříte prostředí, které bude maximálně podporovat vaši imunitu.
Původce nemoci Covid-19 jsou koronaviry – obalené jednovláknové RNA viry s pozitivní polaritou. Jejich povrchová struktura má tvar sluneční koróny– proto koronavir. Dosahují velikosti kolem 120 nanometrů.
Sebepečlivějším úklidem nevytvoříte domov bez virů. Ani to není žádoucí. Jednou z možných příčin snížené imunity u některých lidí je právě přílišná čistota a nadměrné používání čisticích prostředků. Ale správně prováděným úklidem můžete koncentrace mikroorganismů snížit na optimální míru.
Jak ukazují poslední výzkumy, když se vystavíte malému množství viru a v podstatě proděláte slabé onemocnění, praktikujete vlastně očkování. Tak jako Luis Pasteur před sto lety. Tím si vytvoříte imunitní paměť na covid 19 a snižujete pravděpodobnost těžkého průběhu onemocnění.
Hlavní je zachovat klid a rozvahu. Strach a panika snižují imunitu a vedou ke špatným rozhodnutím. Podívejte se na 7 tipů na posílení imunity v době koronaviru. Malé změny, velké výsledky. Pomohou vám.
Buďte zodpovědní a ohleduplní-hygiena především. Když chcete zabránit přenosu nemocí domů zvenku , tak dodržujte základní hygienické doporučení. Podrobnosti najdete v článku: Je koronavir jen silnější chřipka?
Dávejte si doma pozor na vznik aerosolů, které viry extrémně často používají ke svému šíření vzduchem. Mechanismus popisuje rektor ČVUT Vojtěch Petráček v článku Vir se šíří jako kouř. V nevětrané místnosti rozestupy nefungují, říká rektor ČVUT
Aerosoly vznikají rozptýlením velmi jemných částic (dým) nebo kapek (mlha) ve vzduchu. Čím sušší vzduch, tím se v něm aerosol drží déle. Na podzim a v zimě, když se doma topí a nevětrá, jsou koncentrace aerosolů maximální. Jakmile je vir ve vzduchu, můžete ho vdechnout. Když virů vdechnete hodně, lehce onemocníte.
K rozvíření aerosolů stačí jen projít po místnosti. Zvláště když v ní není koberec, záclony, závěsy ani jiné vybavení schopné zadržovat prach. Pohyb jemného prachu samozřejmě podporují různé elektrospotřebiče jako větráky a digestoře. Dále topení a tepelné zdroje. I televize a počítač ohřívají vzduch a pro svoje chlazení vyžadují proudění vzduchu.
Vyčistíte si vzduch i předměty kolem vás. Aerosoly nejrychleji likvidujete propráním vodou. Po nasátí Hyla vzduch prožene nádobou s vodou, takže co se hned nerozpustí, to do ní zatlačí patentovaný rotační samočistící separátor. Neskladujete si je někde na filtrech.
Desinfekce nenahrazuje úklid. Nejdřív je potřeba plochy a vše ostatní zbavit špíny a nečistot, pak teprve použijte buďto parní čistič, nebo dezinfekci. Dezinfekci musíte nechat několik minut působit, aby jste dosáhli požadovaného výsledku. To už vědí i v AirBnb.
Do vody v nádobě pro inaktivaci viru přidáte pár kapek dezinfekce s detergentem, která je na bázi peroxidu vodíku a není cítit
Pokud prach odsajete a namočíte, nemůže se dostat zpět do vzduchu. . Stejně vyřešíte prach z květin, poliček, monitorů, prostě všeho kolem vás. S vodou ho vylijete a je opravdu pryč z vaší domácnosti.
Velkou výhodou je, že na čištěné plochy nesaháte – nečistoty odsáváte. Stejně tak prakticky nemůžete vdechnout zvířený prach jako při klasickém úklidu. Prach Hyla odsává a ihned namáčí.
Podlahu vysáváte a vytíráte zároveň. Koberce a matrace důkladně klepete a všechen prach, alergeny, roztoči – to vše končí v nádobě Hyly. Podle výzkumu sníží Hyla po 4 týdnech používání množství prachu v domácnosti o 80 % !
Využijte stávající akce a vyzkoušejte si ji doma také.