Přenos kapénkami a v aerosolech je považován za hlavní způsob šíření viru. Nejen koronaviru, ale i ostatních respiračních virů a mikroorganismů. O tom, jestli onemocníte, rozhoduje velikost virové nálože, kterou vdechnete. To platí pro onemocnění od rýmy, chřipky, Covid-19 až po TBC.
Pomnožením mikroorganismů ze vzduchu v horních cestách dýchacích nebo rozšířením lymfatickou cestou do krve a orgánů můžete získat další onemocnění spalničkami počínaje a meningitidou konče.
Nestačí jen pravidlo 3 R, tedy Ruce, Rouška Rozestupy. Vědci se shodují v tom, že ve vydýchaných místnostech s vysokou koncentrací aerosolů, velmi jemných prachových částic PM2,5 až PM10 a organických těkavých látek VOC pravidlo 3R moc nechrání.
není vědecký pojem, ale všichni ten stav znají. Když je víc lidí pohromadě, při mluvení a kašlání se uvolňuje směs kapének i aerosolů různých velikostí.
Jeden člověk tuto směs vypustí až na vzdálenost 8 metrů a viry zůstávají ve vzduchu životaschopné hodiny. Koncentrace mikroorganismů ve vzduchu s časem stoupá a tím i šance, že se někdo nakazí.
Jak už se ví, že rouška chrání před kapénkami a částečně před aerosoly. Jinak ji máme spíš pro ochranu ostatních před vlastní produkcí. Při mluvení, zpívání nebo kašli větší a tím těžší kapénky dopadnu do cca 1 metro od jejich původce, ale aerosol se šíří jako kouř po celé místnosti.
Menší kapénky, kterých je většina, bleskově vyschnou a drží se ve formě lehounkých částeček aerosolu ve vzduchu celé hodiny. Při vdechování mohou projít jak rouškou, tak kolem špatně upevněného respirátoru. Návod na jeho správné upevnění dostanete při nákupu v Hyla eshopu.
Aerosol slouží viru jako nosič. Protože částečky aerosolů jsou velmi malé, při vdechnutí minou čistící řasinky v dýchacích cestách a zastaví se až v plicních sklípcích.
Odtud se vstřebávají do těla nebo se množí a způsobují záněty tam kde jsou.
Určitou možností je otevřít co chvíli všechna okna a dveře. Průvanem vyženete hustý vzduch ven. Pokud to uděláte skutečně krátce, nestihnou stěny vychladnout. I tak je ale teplo pryč a časté větrání předpokládá nošení teplého prádla.
Hyla je čistič vzduchu a prostoru. Vzduch nasaje a promyje vodou. Nesmáčivé částice zapere do vody rychle rotující samočisticí separátor. Do místnosti se vrací čistý vzduch. Tak jednoduché to je.
S Hylou rychlostí 3 metry kubické za minutu uděláte:
Nalijete vodu a stisknete knoflík. Když na ni zapomenete, po 35 minutách se sama vypne.
Vzduch Hyla nasává prostorově. V přední části má dvě štěrbiny po stranách, aby se v místnosti správně rozproudil vzduch.
Výfukové mřížka proud vzduchu vějířovitě rozloží.
Pro zvýšení účinku do vody přidáte buďto Hyla dezinfekci na bázi peroxidu vodíku nebo speciální vůni. Eukalyptus, Borovice, Máta, Tea tree. Ty všechna pomáhají neutralizovat choroboplodné zárodky a zlepšují dýchání.
Hylu speciálně otestovala na záchyt nejnebezpečnějších prachových částic PM2,5 až PM10 a organických těkavých látek VOC SIMA – Italská společností pro enviromentální medicínu. Při jejím pořízení tak máte jistotu.
Ve chvíli, kdy ležíte v horečkách, tak si jen těžko půjdete každou chvíli vyvětrat otevřeným oknem.
Stačí si nechat do Hyly připravit vodu. Zapnete a vypnete ji dálkovým ovládáním.
Máte čerstvý vzduch hned kdykoli potřebujete. Pokud máte Covid 19, tak stejně nic necítíte, ale vaše plíce vědí co dýchají. Každý litr čistého vzduchu se počítá.
Hyla vám dává 3.000 litrů čistého, ionizovaného a zvlhčeného vzduchu za minutu.
S Hylou se dobře dýchá. Vyzkoušejte si to.