Vytírání vysavačem má oproti mytí podlahy mopem nebo hadrem jednu zásadní výhodu. Špínu rozpuštěnou ve vodě vysavač odsává – nerozmazává jako mop.
Vždy podlahu myjete čistou vodu a dokonale odstraníte špínu. Podlaha zůstává hned po vytření suchá – nehrozí úraz.
Mytí vysavačem je rychlé a hygienické. Mytí Hylou je navíc vynikající pro alergiky. Už během úklidu prach i alergeny stáhne a odstraní ze vzduchu.
Když není prach ve vzduchu – máte podlahu dlouho čistou a lesklou.
Bydlíte poblíž rušné silnice nebo na kraji města u pole? Nemáte doma koberce, závěsy ani záclony? Sotva vám doschne podlaha po mytí, zasvítí sluníčko a vy vidíte, že je zase chlupatá od prachu?
Pak znáte z vlastní zkušenosti, že je při běžném úklidu na tvrdých a hladkých podlahách stále vidět prach. U stěn a v rozích jsou šedivé chomáčky, což nepůsobí zrovna hygienicky. Paní domu pak působí jako šmudla, když ani nedokáže pořádně uklidit.
Vytření přídavným mopem zvládnete bleskem – vysáváte a vytíráte zároveň. Těsně před vlhkým mopem odsáváte suchý prach a šedé chomáčky vláken. V Hyle se prach a dráždivé látky spolehlivě namočí, po úklidu špínu vylijete a je hotovo. V místnosti zůstane jen vypraný čistý vzduch.
Víte, že v domácnosti pravidelně uklízené Hylou je o 80% prachu méně? Přesvědčte se sami
Hluboké spáry dlažby v kuchyně nebo koupelně fungují při vytírání mopem jako sklady mastné špíny. Spousta hospodyněk ji dloube ven malým kartáčkem a agresivními rozpouštědly. Nejen že tím stráví spoustu času, ale výsledek často neodpovídá úsilí.
Háček je v tom, že špínu ve spáře sice dokážeme rozpustit, ale ne úplně odstranit. Na to je právě vynikající příslušenství Nimbus od Hyly.
Čistou vodu se saponátem vytlačuje pneumatické čerpadlo přesně na místo, které potřebujete umýt. Nástavcem s tvrdým kartáčem uvolníte i starou zažranou špínu. A Hyla vše hned odsaje do nádoby.
Lehce ze spár vymyjete dokonce i zbytky barev po rekonstrukci.
Protože i při mytí Hyla pere vzduch, vypadá podlaha dlouho čistá.
Lékaři v nedávné minulosti doporučovali odstranit všechny “lapače prachu” jako koberce a záclony. Maminky měly pořídit vysavače s HEPA filtry, čističky vzduchu a hlavně vytírat. Jenže pokud mopy mezi úklidy nestihly vyschnout, množily se v nich plísně a bakterie. A ty pak opakovaně roztírali při úklidu po bytě.
Mimoto se ukázalo, že vysávání “na sucho” přes filtry vede ke zvýšení koncentrace velmi jemných částic prachu včetně mikroplastů ve vzduchu. Navíc náklady na pravidelnou výměnu HEPA filtrů vysavače i čističek vzduchu jsou enormní – až 20.000,- Kč za rok.
Hyla v tomto případě nahrazuje 5 drahých přístrojů najednou – vysavač pro alergiky, čističku vzduchu, zvlhčovač, ionizátor a mycí stroj na podlahu.
Účinnost úklidu je dána kapacitou mopu. Jamile je mop špinavý, špína už se jen rozmazává po podlaze. Proto je důležité po každém tahu mop vyprat a vodu ve kbelíku často měnit.
Odstranění špíny z mopu ve vysavači je obtížnější. Výhodou je, pokud je suchý prach vysátý ještě před vlhkým mopem jako u Hyly, protože pak se nemusí mop tak často měnit.
Roboti, kteří za sebou tahají jednu vlhčenou utěrku po celém bytě, jen rozvážejí bakterie a špínu z místnosti do místnosti. Vybírejte proto takové konstrukce vysavačů, kde se dá mop lehce měnit i během úklidu.
Vždy nechte mop po každém vysávání vyprat a dokonale vyschnout, aby se v něm nemnožily plísně a bakterie. A do vody přidávejte Aqua Fresch jako preveci.
Pro důkladné mytí podlahy potřebujete mít na vysavači dvě nádoby – na čistou vodu se saponátem a sběrnou nádobu na špinavou vodu. Vysavač by měl být pokud možno bez filtrů. Čistit ucpané filtry od různého humáče a šlemu uprostřed úklidu není nic, co byste chtěli dělat.
Vysavač na mytí podlahy by také měl být lehký, lehce čistitelný a odolný. Vyzkoušejte si Hylu na vaší podlaze.