Vůně vám ve vodním vysavači pomohou ve dvou případech. Za prvé slouží jako dezinfekce, když přijdou chřipky, angíny nebo rýmy. V těchto obdobích je dávejte do vody během úklidu. Osvědčil se Aqua Fresh jako bakteriální dezinfekce nebo alkoholové dezinfekce na lepší likvidaci virů.
Za druhé pomáhají vytvořit příjemné prostředí. Při tom se vůně přidávají do čisté vody po úklidu. Nechte Hylu chvilku běžet v režimu čištění vzduchu, pak přidejte pár kapek vůně a nechte ji rozfouknout po bytě podle nálady nebo zásad aromaterapie.
Když se řekne aromaterapie, vybaví se obrázek babky kořenářky nebo masérky ze salónu thajských masáží. Ve skutečnosti používáte aromaterapii skoro každý den. Jen si to neuvědomujete. Aromaterapie je používání vůní za účelem změny nálady, chování a zdraví. Už víte ?
Komu z nás by nezvedla náladu vůně známého jídla? Jedna z největších zbraní chytré ženy. Jste nervózní a musíte si zapálit? Zmizíte v oblaku známé uklidňující vůně. Všichni poznají vůni čerstvě uklizené domácnosti. Většinu zážitků máme spojenou s nějakou vůní. A vyhledáváme samozřejmě ty příjemné.
Vznikne podivné prostředí, ve kterém se nebude nikdo cítit doopravdy dobře. Nejdřív vzduch vyčistěte. Pokud uklízíte vodním vysavačem Hyla, máte to snadné. I při obyčejném vysávání vám Hyla běží jako pračka vzduchu. Doma potom máte minimum organického prachu z opadané kůže a výkalů roztočů, které ve většině domácností páchnou.
Když ale přidáte vůni do čistého vzduchu, budou se u vás všichni dobře cítit. A jednoduše dosáhnete požadovaného účinku.
Pokud přírodní oleje spalujete nad svíčkou v aromalampě nebo pálíte voňavé svíčky z parafinu, přidáváte do vzduchu řadu spalin a karcinogenních produktů hoření. Co hůř, nutíte všechny v místnosti, aby je inhalovali taky. Takže pokud nejste zlá královna, používejte k odpaření eterických olejů pouze difuzery a osvěžovače, které vůni nepřepalují.
Oblíbený difuzer je Hyla Aera, který používá pouze studenou vodu.
Klasikou je levandule. Pomáhá zklidnit lidi, psi i kočky. Pokud potřebujete něco silnějšího, vyzkoušejte meduňku. Jemná vůně meduňky pomáhá usnout dětem i dospělým. Pro rozbrnkané nervy je rozmarýna – proto ji nevěsty nosily ve vlasech, aby se do svatby 3x nezbláznily.
Samozřejmě v kombinaci s ležením v posteli a horkým čajem. Evergrýnem zůstává eukalyptus a borovice. Jejich síla pomáhá lépe dýchat v období respiračních onemocnění. K nim se druží máta a samozřejmě tea tree -nejsilnější bylinná desinfekce.
Na povzbuzení jsou citrusy. Citron, grep a pomeranč. Čisté a jednoduché vůně podporují soustředění a koncentraci na duševní práci. Trochu jemnější je citronová tráva a bergamot.
Kromě spaní se v ložnici dějí i jiné věci. Správnou atmosféru vám pomůže vytvořit vanilka, skořice nebo růže. Jejich účinky znali již staří Římané. Vyzkoušejte si je.
Na vlastní nos si vůně můžete vychutnat spolu s vyzkoušením Hyly nebo, pokud je již znáte, tak si je rovnou objednejte přes specializovaný eshop.